Czy opłaca się rozważać kupno bliźniaczego domu

Aktualnie ilość dostępnych na rynku projektów domów jednorodzinnych sprawia, że praktycznie każdy prędzej czy później znajdzie coś odpowiedniego. Klienci poza standardowymi budynkami coraz częściej wybierają również projekty domów bliźniaków. To rozwiązanie od wielu lat jest dobrze znane, lecz obecnie z powrotem zaczyna wracać jego popularność, warto zatem poznać jego zalety i wady.

W pierwszej kolejności bliźniaki mają jedną wspólną ścianę, ale są dwoma niezależnymi lokalami mieszkalnymi. Również działka jest podzielona na dwie mniej więcej równe części, i przeważnie każda mieć będzie oddzielne ogrodzenie i bramę wjazdową. Tego typu konstrukcja przede wszystkim pozwala na niemałe oszczędności, zarówno wiążące się z zakupem działki, jak też postawieniem budynku.

Wspólna ściana to mniejsza ilość potrzebnego materiału, a także znacznie mniej prac wykończeniowych czy budowlanych. W całości inwestycji przełożyć się to może nawet na kilkanaście procent oszczędności, co przy obecnych cenach może już dać całkiem konkretną kwotę. Kolejne oszczędności pojawiają się przy dalszym użytkowaniu, chociażby na mniejszych rachunkach za ogrzewanie czy niezbędne remonty to zrobienia. Decydując się na taką opcję pamiętać należy, że bardzo blisko będzie się mieć sąsiada. Jeżeli trafi się ktoś mało sympatyczny, to przy takim sąsiedztwie może być bardzo różnie. Lecz jeżeli z sąsiadem nie będzie większych problemów, to taka bliska obecność jest bardzo korzystna, na przykład do pilnowania domu przy wyjazdach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz