Czyszczenie laserem jako świetna metoda nieinwazyjnego oczyszczania zabytków

Nowe tynki domów mieszkalnych i innych budynków niejednokrotnie już po pół roku nie wyglądają jak nowe. Duży wpływ przede wszystkim na to mają warunki pogodowe, na które tynk będzie narażony, ale też i amatorzy pozostawiania po sobie namalowanych sprayem pamiątek. Takie graffiti na ścianach i murach są dużym problemem, szczególnie jeżeli autorzy nie wykazują się specjalnie talentem plastycznym. Na szczęście aktualnie nie ma żadnego problemu z ich usunięciem, gdyż ze wsparciem przyjdzie nowoczesna technologia.

W przypadku tego typu prac powszechnie są bowiem wykorzystywane lasery, jakie doskonale dają sobie radę z zanieczyszczeniami znajdującymi się na powierzchniach. Takie czyszczenie laserem będzie wykorzystywać zjawisko ablacji laserowej, czyli po prostu odparowania zanieczyszczeń pod działaniem dostarczonej przez promień energii. Dzięki odpowiedniemu układowi sterowania operator bardzo precyzyjnie może ustawić moc promienia, dzięki czemu czyszczona powierzchnia nie przegrzeje się i nie ulegnie uszkodzeniu.

Przy elewacjach rozwiązanie tego typu świetnie się sprawdza, ponieważ umożliwia punktowe usuwanie farby, bez konieczności użycia środków chemicznych czy ściernych. Takie lasery są urządzeniami przenośnymi, przez co dowiezione one mogą być w dowolne miejsce, gdzie będzie potrzebne czyszczenie ścian. Mają nieduże zapotrzebowanie na energię elektryczną, i nie potrzebują ani jakiś dodatkowych instalacji, ani materiałów.

Czyszczenie odbywa się za pomocą promienia lasera, dzięki czemu nie będzie bezpośredniego fizycznego kontaktu z powierzchniami. Co istotne, średnie ceny za czyszczenie laserowe są konkurencyjne w stosunku do innych metod, a plusy tej metody są nie do przecenienia. Z propozycji firm mających takie usługi w ofercie bardzo chętnie korzystają mieszkańcy prywatnych domów, lecz niejednokrotnie także spółdzielnie i zarządcy nieruchomości. Laserowa technika staje się coraz popularniejsza na rynku, i z powodu swoich licznych zalet raczej zmieniało się to nie będzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz