Felgi sportowe – czy warto kupować do swojego auta

Jeżeli ktoś chce stosunkowo szybko i niedrogo odmienić wygląd posiadanego samochodu, to przede wszystkim może pomyśleć o wymianie felg. To właśnie felgi są podstawą tak zwanego tuningu optycznego, który obecnie się cieszy coraz większą popularnością. Felgi JR Wheels są zauważalne praktycznie od razu, szczególnie jeśli mają ciekawą budowę i wyróżniają się swoim wyglądem. W przypadku felg fabrycznych, montowanych przez producenta, przeważnie wygląda to nijako, ponieważ felgi seryjne niczym specjalnym się nie wyróżniają.

Zupełnie inaczej jest, jeżeli ktoś zobaczy propozycję jednej z firm zajmujących się dystrybucją felg do tuningu. Ilość dostępnych wzorów jest naprawdę duża, do tego dochodzą też liczne kolory, i z tego też powodu ostateczny wybór dla wielu właścicieli samochodów może być dużym wyzwaniem.

W pierwszej kolejności zastanowić się trzeba dobrze nad tym, jak te nowe felgi concaver powinny się prezentować. Bardzo popularne na przykład są w ostatnim czasie modele z większą ilością cienkich szprych. W pewnych produktach może ich być nawet kilkanaście, a prezentują się one naprawdę ciekawie i nowocześnie. Szczególnie jeżeli wybierze się większą średnicę, a równocześnie opony o niższym profilu. Wówczas samochód nabierze sportowego wyglądu, a to wszystko przy tak niedużych zmianach jak montaż nowych felg.

Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Oczywiście niezwykle istotna będzie średnica z uwzględnieniem zakładanych opon, które muszą pasować do tego, co przewiduje producent. Koniecznie przyjrzeć się też należy szerokości. Jeżeli zostaną kupione superlekkie felgi SL02 za szerokie, to będą one wystawały poza nadkola. W takiej sytuacji na pewno auto nie przejdzie przeglądu, a jeżeli kierowca zatrzymany zostanie przez policję, to otrzyma mandat. Przy zakupie niezwykle przydatnym rozwiązaniem są wirtualne przymierzalnie felg. Sprawdzi się w nich szybko, jak znaleziony model będzie wyglądał na danym pojeździe, co umożliwi szybkie zweryfikowanie, czy rzeczywiście spełni on oczekiwania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz