Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak powinna wyglądać fizjoterapia po kontuzji

Jak powinna wyglądać fizjoterapia po kontuzji

Nieprzewidziana kontuzja może dotknąć każdego z nas. Nie trzeba wcale biegać czy grać, bo nawet wychodząc z autobusu można nabawić się skręcenia kostki. Niekiedy także charakter pracy jest źródłem problemów z mięśniami i stawami, przykładowo one sztywnieją. We wszystkich przypadkach, jeżeli coś zaczyna się dziać z układem ruchowym, niezwykle przydatna może być fizjoterapia Poznań. Doświadczeni

Nieprzewidziana kontuzja może dotknąć każdego z nas. Nie trzeba wcale biegać czy grać, bo nawet wychodząc z autobusu można nabawić się skręcenia kostki. Niekiedy także charakter pracy jest źródłem problemów z mięśniami i stawami, przykładowo one sztywnieją. We wszystkich przypadkach, jeżeli coś zaczyna się dziać z układem ruchowym, niezwykle przydatna może być fizjoterapia Poznań.

Doświadczeni fizjoterapeuci przy pomocy zabiegów i ćwiczeń są w stanie większość swoich podopiecznych postawić na nogi, często w dosłownym tego słowa znaczeniu. O wyborze poszczególnych metod przede wszystkim będzie decydował rodzaj problemów, bowiem w każdym przypadku co innego może być potrzebne. Po pierwsze bardzo ważną rolę mają różnego rodzaju fizyczne ćwiczenia.

Spora ich część ma na celu rozciągnąć mięśnie i ścięgna, aby przywrócić im elastyczność i wyeliminować problemy z bólem. Inne mogą wzmocnić kończyny po kontuzji, co pozwala szybciej powrócić do odpowiedniej aktywności, a jednocześnie chroni przed ryzykiem ponownego urazu. Ale Poznań fizjoterapia to również różnego rodzaju zabiegi przyspieszające procesy regeneracyjne i mające właściwości przeciwzapalne. Powszechnie są w nich chociażby stosowane medyczne lasery, ta metoda świetnie sprawdza się przy leczeniu mięśniobólów, nerwobólów czy kontuzji. Światło lasera o niskim natężeniu łagodzi symptomy złamań i skręceń, a także znacząco przyspiesza gojenie.

Popularne jest także użycie magnetyzmu, co działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i łagodząco. Zarówno pole magnetyczne jak i lasery są w zasadzie bezbolesne, przez co nie będą powodować żadnego dyskomfortu w czasie zabiegów. Ten można poczuć podczas terapii prądem. Stosuje się w niej elektrody położone na ciele, pomiędzy którymi zostaje puszczony prąd o odpowiednim natężeniu. Przyspiesza to regeneracje tkanek i wchłanianie obrzęków, a dodatkowo ma działanie przeciwzapalne. Przy większej mocy prądu czasem się pojawia niewielkie szczypanie czy mrowienie, ale można się do tego przyzwyczaić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Redaktor
ADMINISTRATOR
Zobacz profil

Posts Carousel

Zostaw swoją opinię

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY