Jak się serwisuje kserokopiarki i drukarki

Właściciele drukarek czy kserokopiarek pamiętać powinni o tym, aby te urządzenia regularnie serwisować. Jest to istotne z paru różnych powodów, a jednak niestety dość często zapomina się o takim serwisie. Rzecz jasna jeśli zachodzi konieczność wymiany jakiś materiałów eksploatacyjnych, przykładowo tonerów czy bębnów, to wówczas na miejscu zapewne się pojawi jakiś serwisant. Z reguły jego praca się kończy na wykonaniu tych czynności, ale być może pojawi się też wtedy, gdy dane urządzenie zacznie odmawiać posłuszeństwa. Tyle że wówczas konieczna być może jakaś kosztowniejsza i poważniejsza naprawa, której bez żadnego problemu by można było przy regularnych przeglądach.

Dlatego jeżeli faktycznie będzie się chciało długo używać swój sprzęt i ograniczyć ryzyko drogich napraw, to należy co jakiś czas dokładnie go przeserwisować. Najlepiej to zrobić podczas wymiany eksploatacyjnych materiałów, wtedy niewiele więcej się dopłaci, a całość zostanie od razu zrobiona. Podczas takiego serwisu przede wszystkim należy dokładnie wyczyścić cały środek drukarki ze znajdujących się tam zanieczyszczeń, przykładowo pyłu czy kurzu. Od razu też warto wyczyścić też głowicę drukującą, która jest odpowiedzialna za nanoszenie tuszu, ale też rolek prowadzących. To poprawi jakość wydruku, lecz również uchroni przed zacinaniem papieru.

Ważnym elementem serwisu będzie nasmarowanie wszystkich mechanicznych, ruchomych elementów. W czasie codziennego użytkowania niekiedy się zużywają, a nasmarowanie znacząco przedłuża ich żywotność. Serwisant powinien nasmarować śruby, wałki i prowadnice, a jeśli zauważone zostaną jakieś elementy o dużym zużyciu, to je powinien od razu wymienić. Jeśli wydruki straciły ostrość albo zaczęły gorzej wyglądać, to być może potrzebna będzie kalibracja, czyli ustawienie marginesów, rozdzielczości i kolorów. Jeśli ktoś potrzebował będzie zamówić serwisanta do swojej drukarki, to może to zrobić na przykład w firmie Druk Serwis. Dużo ciekawych informacji w tym temacie znaleźć można na jej stronie internetowej https://druk-serwis.com.pl/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz