Jak wybrać typ podkładu przy zakupie tapety

Wybór klasycznej tapety to nie tylko motyw i kolor, lecz również i podkład. Obecnie klienci do wyboru mają ich kilka, różnią się one w pierwszej kolejności parametrami, ale też i cenami.

Duże znaczenie na przykład ma to, do którego z pomieszczeń tapeta mural kwiaty będzie kupowana, ale też jakość ścian, na jakich będzie naklejana. Tanie, co nie oznacza wcale że złe, są tapety na podkładach papierowych. Są one proste do naklejania, dobrze oddają kolory, lecz mają też dwie istotne wady.

Nie można ich zmywać, tak więc sprawdzą się tylko we wnętrzach mało narażonych na zabrudzenia, a poza tym potrzebują idealnie gładkich ścian, gdyż są cienkie i zobaczy się spod nich wszystkie nierówności. Grubsze są podkłady na flizelinie, dzięki warstwie tej tkaniny znacznie lepiej się sprawdzają na mniej idealnych ścianach. Oprócz tego tapety na flizelinie często są pokryte materiałem odpornym na zmywanie, przez co łatwiej jest je utrzymać w czystości. Dużo odporniejsze na wilgoć i wodę są tapety winylowe.

Dzięki zastosowaniu w nich cienkiej winylowej warstwy bardzo dobrze się zmywają, stosować je można w kuchniach i łazienkach, a oprócz tego wiernie oddają kolory. Podejmując decyzję o zakupie tapet pamiętać też należy o zamówieniu odpowiedniego kleju, przeznaczonego do danego typu podkładu. Najlepiej zrobić to za jednym razem, praktycznie każdy tapeta imitacja cegły będzie miał w swojej ofercie kleje dopasowane do konkretnego podkładu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz