Jaki plusy i minusy ma uruchomienie firmowego bloga

Blogi należą do niezwykle popularnych rodzajów serwisów internetowych, szacuje się że nawet do kilkunastu procent wszystkich istniejących stron to właśnie taka forma. Ich popularność bierze się między innymi z łatwości uruchomienia, bez konieczności dużych nakładów finansowych. Jedną z najbardziej popularnych platform do zakładania blogów jest WordPress, za który nie ma potrzeby ponoszenia żadnych opłat. Jeżeli więc ktoś będzie chciał stworzyć swój blog, to będzie miał do opłacenia zakup domeny oraz hostingu. W związku z tym że WordPress to bardzo popularne narzędzie, to nad różnymi dodatkami do niego pracuje cały czas wielu programistów i grafików. Dużym jego plusem są możliwości rozbudowywania. Wiele funkcjonalności, jakie znacznie rozszerzają możliwości tej platformy, jest dostępna w postaci prostych do zaistalowania wtyczek. Za część takich wtyczek trzeba będzie wnieść jakąś opłatę, ale większość jest do użycia przez każdego.

Taka sama sytuacja z szablonami graficznymi, który również są dostępne w ogromnej ilości, skorzystać mogą z darmowego lub wybrać wśród komercyjnych. Wtyczkami, szablonami graficznymi, oraz całą zawartością bloga można bardzo prosto i wygodnie administrować z poziomu intuicyjnego panelu. Jest to kolejny spory plus WordPressa, zwłaszcza dla osób nie dysponujących specjalnym doświadczeniem technicznym. W zasadzie wszystko da się ustawić za pomocą dostępnych opcji, bez potrzeby wykonywania prac związanych z programowaniem. Tak samo to dotyczy instalowania, na które wystarczy przeznaczy co najwyżej godzinę, i już po chwili da się umieszczać pierwsze wpisy.

Do ich redagowania autorzy WordPressa przewidzieli prosty w użytkowaniu edytor wizualny, z możliwością wstawiania znaczników składni HTML. Nie ma również żadnego problemu, aby wygodnie umieścić nową grafikę, zdjęcie czy nawet film video. Oczywiście pamiętać należy, że wszystko to wspiera autora, ale w praktyce i tak największe znaczenie mają odpowiednio przygotowane wpisy, takie jak na przykład publikowane na stronie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz