Jakie jest zastosowanie dodatków do oleju

Każdy samochodowy silnik podczas pracy w jakiś sposób się będzie zużywał. Zastosowanie dobrego oleju i jego systematyczne zmienianie z pewnością taki proces zahamuje, lecz jednak nie wyeliminuje go całkowicie. A już na pewno jeśli ktoś tę wymianę oleju trochę zaniedbuje lub też wlewa kiepskiej jakości, wtedy ryzyko szybszego zużycia jest dużo większe. Lecz w ostatnich latach właściciele pojazdów otrzymali możliwości znacznego ograniczenia tego zużywania, pod postacią specjalnych preparatów dolewanych do oleju.

Jeśli ktoś będzie chciał poczytać coś więcej w ich temacie, to w oknie wyszukiwarki może podać słowa Jak wyeliminować zgrzyty przy i przeglądnąć otrzymane wyniki. Działanie tego typu preparatów polega na wytworzeniu na powierzchni elementów metalowych silnika cienkiej, ceramicznej powłoki.

Powłoka ta cechuje się tym, że jest bardzo twarda, a równocześnie śliska. A to w dwóch wymiarach może pomóc silnikowi. Przede wszystkim większy poślizg to mniejszy opór, szczególnie przy zimnym silniku. To bezpośrednio się przekłada na zużycie paliwa, po zastosowaniu takich środków rachunki na stacjach zmniejszyć się mogą nawet do kilkunastu procent. Z kolei duża twardość przekłada się na mniejsze zużywanie elementów w środku, a niekiedy i na ich pewne zregenerowanie. Tym sposobem znacznie można ograniczyć ryzyko jakiejś poważnej usterki, która się będzie wiązała z wysokimi wydatkami. To wpływa także pozytywnie na pracę napędowej jednostki, na przykład się zmniejszają wibracje i hałas.

Zresztą preparaty te mogą być stosowane nie tylko w samych silnikach, ale także w innych układach mechanicznych, typu przekładnie czy skrzynie biegów. We wszystkich przypadkach pozytywnie wpływają one na działanie mechanizmu i wydłużają jego żywotność. Sporo na temat ich używania można przeczytać w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła Ceramizer CBAT do automatycznych skrzyń biegów. Bez problemów znajdzie się także instrukcję, jak stosować taki preparat żeby miał największą skuteczność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz