Jakie są najpopularniejsze rodzaje pieców stosowanych w saunach, jak wybrać odpowiedni

O tym, ile zalet ma saunowanie, nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Bardzo dobrze o tym wiedzą Skandynawowie, którzy dzięki regularnemu korzystaniu z saun cieszą się świetną kondycją i zdrowiem. W naszym kraju w coraz większej ilości miejsc skorzystać można z suchych lub mokrych saun, ale z reguły będzie się to wiązało z większą lub mniejszą wycieczką. Lecz jeżeli ktoś może przeznaczyć jakieś niewielkie pomieszczenie w swoim domu, to pomyśleć może o tym, aby taką saunę zamontować u siebie.

Jak się okazuje wcale to nie jest kosztowna sprawa, ponieważ całość zamyka się przeważnie w sumie kilkunastu tysięcy złotych, a praktycznie wszystkie prace wykona się raptem w jeden dzień. Na naszym rynku funkcjonuje wiele firm mających w ofercie sauny na wymiar, co umożliwia dopasowanie wszystkiego do swoich potrzeb. Przede wszystkim należy w domu wydzielić na saunę jedno z pomieszczeń. Musi być ono dobrze zaizolowane, żeby nie tracić niepotrzebnie zgromadzonego ciepła. Samo ogrzewanie wykonać można na dwa sposoby.

Tradycyjnie sauny są opalane za pomocą drewna, jednak ostatnio coraz większą popularność zdobywają piece do saun elektryczne. Dają one dużo więcej wygody, bo nie trzeba pilnować tego, żeby palenisko cały czas się paliło. Oczywiście trzeba też będzie pomyśleć o odpowiednich akcesoriach, które pozwolą w pełni się cieszyć takim saunowaniem. Na pewno przyda się termometr i higrometr, ale także pomyśleć warto o czerpaku i wiaderku na wodę. Akcesoria takie zakupić można odwiedzając jakiś porządny sauny sklep i składając tam zamówienie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz