Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie

Terapia choroby dwubiegunowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie uzależnione jest od tego, w jakiej kondycji jest pacjent w wyznaczonym czasie. W wypadku choroby dwubiegunowej psychoterapia może dać remisję całkowitą albo chociażby zredukować poziom nasilenia symptomów. Psychoterapia będzie zapobiegać też nawrotom choroby dwubiegunowej w przyszłości i pozwoli powrócić do normalności, a także nacieszyć się życiem bez ChAD. Jest to określane jako leczenie podtrzymujące, które daje bardzo dobre efekty.

W głównej mierze zaś chory jest wyposażony w rozwiązania z wykorzystaniem jakich ma możliwość rozpoznać u siebie symptomy ChAD w dalszych latach i w efekcie rozpoznawać własne stany psychiczne plus skuteczniej oraz szybciej zareagować. To będzie przeciwdziałać nasilaniu się symptomów. Główną cechą, jaką będzie wyróżniała się choroba dwubiegunowa jest to, iż często będą towarzyszyły jej pozostałe choroby. Często są to uzależnienia. Z tego powodu psychoterapeuci często stawiają w wypadku chorych zmagających się z tym zaburzeniem podwójną diagnozę. Im w większym stopniu skomplikowany jest konkretny stan, tym bardziej wieloaspektowe będzie jego leczenie. Często będzie zahaczało ono także o zażywanie środków farmakologicznych.

W takiej sytuacji chory przyjmuje lekarstwa normotymiczne oraz leki antydepresyjne. Specjalista od psychiatrii do którego zostanie wysyłany pacjent może również zalecać środki nasenne oraz przeciwlękowe. O sposobie terapii w każdej sytuacji będzie decydować specjalista od psychologii, po pierwszej rozmowie z chorym oraz po zapoznaniu się z symptomami choroby dwubiegunowej. Poza oddziaływaniem psychoterapeutycznym często wdrożona jest też edukacja psychologiczna.

Na dodatek specjaliści z gabinetu ukazują to, jak istotna jest pomoc psychologiczna dla rodziny pacjenta. Jest ona istotna w rozwiązywaniu konfliktów wynikających z choroby a także pomaga w efektywnym komunikowaniu się w systemie rodzinnym. Naturalnie, we wskazanym ośrodku można liczyć na tego typu wsparcie. Ponadto, zarówno chory, jak i jego najbliżsi mogą dowiadywać się wszystkiego o schorzeniu ze strony www placówki. To pozwala bardziej zrozumieć specyfikę tego zaburzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz