Loty oraz samoloty – jakim sposobem zostać pilotem?

Kto z nas, jako dziecko nie zadzierał wysoko głowy, żeby ujrzeć, co robi tyle chaosu, tam na górze. Samoloty fascynują nas od potomka. I chociaż z w pewnych momentach ta fascynacja upływa to czasem sobie naprowadzamy o tych naszych dziecinnych wyobraźniach powiązanych z tym jakby to było być tam wysoko.

Głównie, kiedy lecimy samolotem, kiedy zauważamy, że w sumie nie ma w tym nic czarodziejskiego. Bajki o samolotach to jedynie bajki podobnie jak filmy z aeroplanami w roli głównej. Wszystko się zmienia z perspektywy stworzonego przez nas wieku. Już nie zadzieramy głowy, gdy słyszymy dźwięk silników samolotu, z wiekiem najzwyczajniej w świecie wiemy, co ujrzymy: ‘blaszanego ptaka, jaki pozostawia za sobą białą smugę’.

Może to źle, iż z wiekiem zatracamy w sobie wiarę oraz tą fascynację podniebnymi machinami, niemniej jednak czy gdybyśmy pozostawiali w sobie jakiekolwiek dziecięce odczucie bylibyśmy w stanie wydorośleć? Jednakże na szczęście są wśród nas fascynacji aeroplanów, jacy o samolotach mogą mówić z pasją i która to pasja jest z nimi do ich poprzednich dni – dla nich rekomendujemy licencja pilota. W dzieciństwie dla wielu z nas samolot, a szczegółowo lot samolotem to było coś nieosiągalnego.

A dzisiaj, latamy wszędzie gdzie się da, bo szybciej, ponieważ ostatnio taniej. Samoloty stały się tak samo legendarne jak inne środki lokomocji. Niemniej jednak są osoby, które po jednym locie mówią: ‘nigdy więcej’. Rzeczywiście ma prawo początkowa i końcowa faza lotu do najprzyjemniejszych nie przynależą, lecz z czasem człowiek jest w stanie się przyzwyczaić. Samoloty to świetnie wyposażone machiny za stery, jakich siadają najlepsi z najlepszych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz