O jakich rzeczach warto pamiętać przy zakupie listew przypodłogowych

Jeżeli ktoś zamierza ułożyć na podłodze panele czy deski, to nie może też zapomnieć o kupnie listew przypodłogowych. Takie listwy pełnią parę istotnych zadań, i warto dopilnować tego, aby je możliwie jak najlepiej dobrać. W pierwszej kolejności zabezpieczają one podłogę na końcach przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednocześnie zapewniają też elegancki, łatwy wygląd, zakrywając puste przestrzenie, niezbędne do zostawienia przy montażu podłogi. Poza tym dzięki swojej budowie łatwo w nich można schować różne kable i przewody, na przykład do internetu czy telewizji.

Listwy są dostępne w kilku różnych wysokościach, a także dużej ilości wzorów i kolorów. Większość osób kupuje takie listy dopasowując je kolorystycznie do ścian i podłogi. Lecz są też tacy posiadacze domów i mieszkań, którzy się zdecydowali na kontrastowe połączenia, jakie również przy odpowiednim dobraniu będą się ładnie prezentować. Listwy można także dobierać do kolorystyki drzwi, jest to także chętnie wybierane rozwiązanie. Ważną rzeczą podczas doboru listew jest ich wysokość, a ta w dużej mierze będzie zależała od wielkości pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń najlepiej sprawdzają się listwy o wysokości do 6 cm, natomiast w przypadku większych wnętrz można pomyśleć o modelach mających nawet 10 cm wysokości. Dla optycznego wyglądu istotne jest też dopasowanie koloru do ściany i podłogi, należy to również mieć na uwadze podczas wyboru.

Obecnie listwy produkowane są z kilku rodzajów materiałów, które się od siebie różnią ceną i wyglądem. Nadal dużą popularnością się cieszy naturalne drewno, dające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci często wybierają także listy zrobione z MDF, dostępne są one w dużej ilości motywów i kolorów. Bogata kolorystyka to także zaleta listew wykonanych z PCV, które są najtańszym rozwiązaniem. Jeśli ktoś szukał będzie takich listew, to ma parę opcji do dyspozycji, jedna z nich to podanie w wyszukiwarce hasła biała listwa wilgocioodporna i przejrzenie otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz