Podstawowe parametry urządzeń do cięcia styropianu

Styropian jest bardzo popularnym materiałem, powszechnie się go wykorzystuje w pracach wykończeniowych i budownictwie, lecz również jako zabezpieczenie rozmaitych przedmiotów do wysyłki. Dlatego też firmy, które mają z nim dużo do czynienia, pomyśleć powinny o zakupie specjalistycznego urządzenia do jego cięcia, co poprawi znacznie ich codzienne obowiązki. Maszyna do cięcia styropianu nie będzie raczej bardzo kosztowna, a może bardzo pomóc w realizacji zadań, i co najważniejsze pozwolić oszczędzić mnóstwo czasu.

Standardowe arkusze styropianu mają wymiary 100 na 50 centymetrów, tak więc dobrze by było, jeśli gilotyna do cięcia styropianu pozwoli na ich pełne przecięcie, również po przekątnej. Bardzo przydatnym mechanizmem jest też możliwość cieniowania arkuszy. Drut oporowy zawieszony wtedy zostaje w pewnej wysokości, przez co otrzymuje dwa cienkie arkusze z jednego grubego.

W przypadku dobrych urządzeń spodziewać się też można opcji wycinania nietypowych kształtów, co umożliwia zawieszenie drutu pionowo. Taka funkcjonalność sprawdza się szczególnie w branży wykańczania wnętrz, gdzie bardzo często pojawia się potrzeba docięcia czegoś w nietypowych kształtach. Aby cięcie styroduru było realizowane sprawnie i szybko, to zasilanie maszyny powinno mieć odpowiednią moc. Bardzo ważna jest też jej trwałość i wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. Niejednokrotnie bowiem praca jest realizowana w niekoniecznie korzystnych warunkach, i taki sprzęt nie może się popsuć z jakiegoś błahego powodu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz