Prawa traktujące transportu osób – jak bezpiecznie podróżować za granicę?

Jak wiadomo nasze prawo zakłada niezwykle surowe grzywny za nieprzestrzeganie przez przewoźników wszelkich przepisów dotyczących przewozu osób – busy łódzkie Holandia. Naprawdę w szeregu przypadków kontrole przeprowadzane są w przypadku przewoźników, którzy zajmują się przewożeniem dzieci, na przykład na wyjazdy szkolne lub ewentualnie kolonie. Egzystuje nawet zapis, jaki mówi o tym, że przed zaplanowanym wyjazdem, każdy rodziciel ma prawo zgłosić wyjazd dzieckana policję. Wtenczas wysyłany zostaje patrol, jaki ma obowiązek przeprowadzić szczegółową kontrolę. Ewidentnie w takiej sytuacji sprawdza się najpierw trzeźwość kierowcy.

Następnym etapem tak przeprowadzanej kontroli jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Wiadomo przecież, iż autokar, jaki jest wadliwy nie powinien odjeżdżać na drogi. Zwłaszcza w sytuacji, gdy wiezie kilkadziesiąt uczniów. Policja ma prawo także zażądać od kierowcy tak zwanej lektury przewozowej. Ma obowiązek w nią być wyposażony każdy autokar, który prowadzi przewóz ludzi. W takiej książeczce wpisuje się miejsce rozpoczęcia podróży, punkt docelowy oraz miejsca przekraczania granicy, jeśli ma to miejsce. Ponadto policja przeprowadzająca kontrolę może także zażyczyć sobie udostępnienia wiadomości zarejestrowanych na tachografie. Głównie służy to sprawdzeniu, czy kierowcy przestrzegają ustawowo określonego czasu pracowania. A tutaj przepisy są niezmiernie drastyczne.

Rzecz jasna trzeba też nie zapominać o tym, iż pojazd przewożący dzieci i młodzież musi być oznakowany wyjątkowymi tablicami, by inni użytkujący drogę mieli świadomość, iż danym autobusem przewożone są dzieci oraz ze w związku z tym należy zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z zasadami, przewóz osób ma obowiązek odbywać się również w obecności przewodnika wypraw, który może wylegitymować się specjalnymi uprawnieniami. Jeśli jest to wyjazd zagraniczny, pilot musi mieć również potwierdzoną znajomość języka państwie docelowego lub ewentualnie innego języka, który został uzgodniony z cudzoziemskim kontrahentem. Podczas wyjazdów przynależy robić wyznaczonej długości odpoczynki, a w trakcie jazdy autokarem wszyscy pasażerowie winni mieć spięte pasy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz