Wiarygodność informacji w internecie – na co zwracać uwagę

Do uruchamiania stron internetowych coraz częściej wykorzystywane są gotowe platformy. Jedna z najpopularniejszych to WordPress, na niej właśnie działa zdecydowana większość blogów istniejących w internecie. Zresztą taki był pierwotny zamysł twórców WordPressa, choć dzisiaj rozszerzyło się to wszystko ogromnie. Przede wszystkim platforma WordPress jest całkiem darmowa, nie trzeba ponosić za nią żadnych opłat. Darmowych jest również większość graficznych szablonów oraz pluginów, które rozszerzają funkcjonalność strony.

Moduły takie instaluje się bardzo prosto, a za ich pomocą można wykonać w zasadzie wszystko, co się chce. Za pewną ich część należy coś zapłacić, bo ich stworzenie wymagało sporego nakładu pracy, lecz koniec końców wydatki i tak będą znacznie niższe niż gdyby trzeba było wykonać od nowa cały serwis. Podobnie jest z graficznymi motywami, jeśli ktoś zdecyduje się wykonać własny, dopasowany pod swoją firmę i profil działalności, to także przy niewielkich kosztach to wykona. Kolejną dużą zaletą WordPressa jest łatwa konfiguracja i instalacja. Jeżeli ktoś się orientuje w takich sprawach, to praktycznie wszystko zrobi w kilkanaście minut, i można już będzie publikować pierwsze wpisy. Zarówno konfigurowanie systemu jak też zarządzanie kategoriami czy wpisami odbywa się z poziomu panelu administracyjnego.

Ten panel jest bardzo prosty i intuicyjny, a równocześnie daje bardzo duże możliwości. Do artykułów można przy pomocy zaawansowanego edytora dodawać zdjęcia czy filmy, bez potrzeby robienia jakichkolwiek bardziej zaawansowanych prac.

Dobrze zrobiona konfiguracja powinna obejmować także obszar związany z SEO, a to będzie kolejny argument za tym, żeby do stworzenia bloga użyć WordPressa. Przyjazna struktura linków wraz z wysoką optymalizacją struktury serwisu powodują, że dodawane wpisy indeksują się naprawdę szybko i są wysoko na liście wyników wyszukiwania. Tak więc jeżeli ktoś planuje uruchomić swój blog, na przykład taki jak https://www.codziennaporcjainformacji.info/, to z pewnością powinien zastanowić się o użyciu WordPressa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz