Zbliża się zima, a wraz z nią znaczące ilości śniegu na dachu.

Decydując się jednak na samoistne odśnieżanie dachów należałoby zapamiętać kilka podstawowych wskazówek bezpieczeństwa. Nigdy nie pracuj sam – w pobliżu zawsze powinien być ktoś, kto przyjdzie Ci na ratunek, jeśli będzie to konieczne. Obojętnie od warunków, w jakich odbywa się odśnieżanie dachów Warszawa należy poświęcić kilka minut na rozgrzanie ciała, nim zacznie się pracę. Najbezpieczniej jest usunąć śnieg stojąc na ziemi za poparciem szczególnego narzędzia z teleskopowym uchwytem. Czasem wypada wyłącznie wykreślić śnieg i sople zebrane na krawędzi dachu, aby pozbyć się problemu.

Konieczne jest podjęcie środków ostrożności przeciwko zmierzchom. Przystaje użyć szelek bezpieczeństwa przytwierdzonych do silnego punktu zakotwiczenia, takiego jak np. komin. Istotne jest by używać jedynie plastykowych łopatek do wymazywania śniegu z dachu, bowiem metalowe narzędzia z ostrymi lub też tnącymi obrzeżami mogą wywołać jego poważne defekt. Odradzane jest usuwanie aż do minionego płatka śniegu! Istotne jest pominięcie warstwy śniegu około 10 do 15 cm, aby zapobiec uszkodzeniu membrany hydroizolacyjnej.

Kasując śnieg przynależy też się upewnić, że żaden pieszy nie będzie potencjalnie trafiony zrzucanym z dachu śniegiem. W tym celu, jeśli to konieczne – należy zaznaczyć obszar za wsparciem taśmy ostrzegawczej. Po zakończeniu wyrzucania pod nieprzeciętnym wypadkiem nie przynależy skakać z dachu na stos śniegu – wolno pozostać poważnie rannym przez upadek na słup, kawałek lodu czy też jakikolwiek inny zapomniany przedmiot.

Decydując się na skorzystanie z pełnej oferty wolno cieszyć się całkowitym luksusem, gdyż zawodowcy zajmują się wszystkim od początku do końca. Nie tylko usuwanie pokrywy śnieżnej z danej powierzchni, lecz także jej należyte pryzmowanie, a na końcu wywożenie wchodzi w skład pełnej oferty. Zezwala to rozweselać się każdego dnia zadowoleniem i przepychem, a też czystym dachem nie zagrażającym ani ludziom ani ich całkowitemu środowisku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz