W jaki sposób przygotować odpowiednio paznokcie do zabiegu manicure

Duża część kobiet bardzo chętnie ozdabia paznokcie. Możliwości na to jest przynajmniej kilka. Bez przerwy dużym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze lakiery. Posiadają one ten plus, że dostępne są w niezliczonej liczbie kolorów i odcieni, a dodatkowo bez żadnego problemu je można nałożyć samodzielnie w domu. W ostatnim czasie coraz większa liczba pań decyduje się też na wykonanie hybrydowych paznokci, tutaj również możliwości kolorystyczne są nieograniczone, a bardzo ładnie się one prezentują. O ile paznokcie hybrydowe nakleja się, ale też i zdejmuje w gabinetach kosmetycznych, to w przypadku lakieru można też sobie poradzić z nim samemu. W tym celu wystarczy zakupić jakiś sprawdzony, skuteczny zmywacz do paznokci, którym załatwi się całą sprawę.

Całkiem niedawno jeszcze duża część takich zmywaczy w swoim składzie zawierała aceton. Substancja ta bardzo skutecznie sobie radzi z dużą częścią lakierów, ale jest dość agresywna w działaniu. Przy nieumiejętnym stosowaniu lub bardziej delikatnych paznokciach może nawet spowodować ich uszkodzenie, z tego też powodu należy tu mocno uważać. Jest oczywiście sporo sytuacji, kiedy nie obejdzie się bez acetonu, lecz jeżeli tylko będzie możliwość, to lepiej go zastąpić czymś innym.

Zwłaszcza że aktualnie nie ma problemu z dostępnością do wielu dobrych produktów, które w swoim składzie acetonu nie zawierają. Na przykład popularne są zmywacze oparte na octanie butylu lub winylu, a jednak bezpieczeństwo ich stosowania będzie dużo większe. Szukając zmywacza pasuje zwrócić uwagę na to, do czego ma być on przeznaczony.

Część tego typu zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera pielęgnacyjne związki, na przykład olejki czy wyciągi z roślin. Jeśli celem jest tylko pozbycie się lakieru, to świetnie sprawdzą się one w tej roli, gdyż dodatkowo odżywią i nawilżą płytkę. Lecz jeśli trzeba będzie przygotować paznokcie pod manicure hybrydowy, to tego typu produktów należy unikać. Pozostawić one bowiem mogą tłustą warstwę, jaka utrudni przyklejenie hybrydy i może spowodować jej przypadkowe odpadnięcie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz